• Strona główna
  • Misja
  • Sukcesy
  • konsultacja Online
  • AMBASADORKI FBI

Medyczne Fakty Badania Informacje

Face and Body Institute

  • Medycyna estetyczna
  • Wizaż
  • Kosmetyka
  • Manicure&Pedicure
  • Trychologia
  • Zdrowe żywienie
  • Lifestyle

Jesienno-zimowy niezbędnik pielęgnacji ciała

4 grudnia 2016 By Konsultant Medyczny Agnieszka Gomolińska Zostaw komentarz

Jesień to dla skóry „chwila prawdy”. Eksponowana kilka miesięcy na niszczące działanie UV, moczona „w wodach” już często na schyłku lata wymaga troskliwej opieki. Z drugiej strony nasz sposób odżywiania obfitujący w świeże warzywa, owoce, lekkie koktajle typu smoothie, a także długie godziny wypoczynku pozwalają naszemu organizmowi, także integralnej z nim skórze, prawidłowo naprawiać zniszczenia i świetnie się oczyszczać.

Znajomość procesów zachodzących w skórze prowadzi wręcz nieuchronnie do tezy, iż jednym z najistotniejszych zabiegów jest złuszczanie naskórka i jego nawadnianie. Regularne wykonywanie peelingu całego ciała powoduje harmonizację złuszczania, a co za tym idzie – regulację produkcji bardzo istotnych elementów jakimi są ceramidy. Kiedy naskórek systematycznie się złuszcza jego komórki, przechodząc z warstw głębokich do najpłycej leżących, produkują ceramidy a te są „sztabkami złota” –  cegiełkami budującymi rodzaj cementu/spoiwa wypełniającego przestrzenie pomiędzy komórkami. Zabezpiecza to zarówno przed wnikaniem cząstek szkodliwych (alergenów) oraz uniemożliwia nadmierną utratę wody, bez której regeneracja w ludzkim organizmie nie zachodzi.

Jesienią nie zapominamy więc o peelingu całego ciała, który możemy wykonywać raz na około dwa tygodnie.

Ze względu na długą ekspozycję na promieniowanie UV i w ten sposób powołane do życia stany zapalne, warto aplikować na skórę preparaty w postaci maseł, olei i innych naturalnych, wzbogacanych mieszanin, z dużą zawartością kwasów Omega 3, panthenolu, ceramidów, antyoksydantów i retinolu.

Pierwsze, czyli kwasy Omega 3 są licznie obecne w oleju rzepakowym, modnym – i słusznie – oleju z pestek malin, oleju avokado, a także oleju lnianym!

Do grupy antyoksydantów zaliczamy np. vit C, vit E, glutation, a ich mieszaniny działają synergicznie i kilkanaście razy silniej, niż każdy ten związek z osobna. Karotenoidy oraz flawonoidy, w tym elagotaniny, będące prekursorem kwasu elagowego, składnika o intensywnym działaniu przeciwrodnikowym oraz chroniącym DNA (materiał genetyczny) komórek (obecne min. w oleju z pestek malin). Ultra skutecznym składnikiem jest także resweratrol obecny w ekstrakcie ze skórki ciemnych winogron, a także znany od lat kwas ferulowy.

Do codziennej pielęgnacji skóry ciała powinno się więc używać preparatów pielęgnacyjnych – po każdej kąpieli czy odświeżającym prysznicu. Pamiętajmy, że nadmiar detergentów zawartych w pachnących, pieniących płynach do mycia ciała SZKODZI. Należy ich unikać kiedy nie zdołaliśmy się „ubrudzić”. Wystarczy wtedy tylko opłukać skórę czystą wodą, a żelem najwyżej odświeżyć strefy intymne. Pewnym kompromisem jest używanie płynów myjących bez SLS-ów, parabenów i silikonów, na bazie naturalnych olejków i substancji zmydlających.

Jesienno-zimowa aura nie obejdzie się także bez „wewnętrznego” odżywiania skóry. Zmieniamy dietę, przyzwyczajenia, a wśród nich nie powinno zabraknąć sezonowych warzyw i owoców, tłustych ryb, najcenniejszych olei: rzepakowego i oliwy z oliwek. Jeżeli z jakiś przyczyn nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi tychże składników suplementujmy je. Naturalne preparaty zawierające olej z wiesiołka czy olej z wątroby rekina a także te zawierające vit D3 są niezbędne dla utrzymania zdrowej i zwartej skóry.

Okres jesieni to także doskonały czas na wykonanie zabiegów depilacji laserowej i kompletne pozbycie się problemu wrastających włosków. Pamiętajmy, że skutecznie wykonana depilacja laserowa (nie jest nią zastosowanie IPL) jest niemalże permanentna. W dużym stopniu przyczynia się do utrzymania skóry w idealnej gładkości. Okres ten jest także doskonały do wykonywania zabiegów laserowego zamykania naczyń krwionośnych na nogach, ze względu na przejściowo powstające po zabiegu zasinienia i ciemnienie naczynek.

W profesjonalnych gabinetach SPA warto regularnie korzystać z harmonizujących masaży i rytuałów odżywczych oraz odżywczo-antywolnorodnikowych. Nasze ciało pozostanie w doskonałej kondycji, nie odnotujemy nadmiernego przesuszania i złuszczania naskórka, a latem nie będziemy zmuszone wykonywać skomplikowanych zabiegów „ratunkowych”. Masaże natomiast, podczas niesprzyjającej aury, pozwalają zrównoważyć, czy też pobudzić funkcjonowanie układu nerwowego i zawiadującego nim układu neuroprzekaźników. Nie rezygnujmy z tej formy wypoczynku bo… dotyk leczy :)

W kategorii:!glowna, Kosmetyka, Zdrowe żywienie

← Kompleksowe ujędrnianie skóry cz.1 Pielęgnacja okolicy oka →

Ostatnie wpisy

  • Jak się pozbyć rozstępów?
  • 11 produktów spożywczych dla skóry
  • Wyjechać na Goa, by nareszcie wrócić do Domu
  • Słodko-zdrowe grzeszki
  • Kwasowe LOVE – pHFormuła

Archiwa

Umów się na bezpłatną konsultację!

Bezpłatna konsultacja

Metamorfozy Ambasadorek FBI

Metamorfozy Ambasadorek FBI

Social:

  • Facebook
  • Instagram

Polecane zabiegi Face and Body:

Depilacja laserowa w Krakowie: http://medyczne-fbi.pl/depilacja-laserowa-krakow/

· Smartbrand.pl ·