Budzisz się rano i co dzień ten sam problem? Pomimo wystarczającej ilości snu oczy wyglądają na zmęczone, a cała twarz starzej niż powinna. I zapewne próbowałaś już wielu kosmetyków, aby pozbyć się worków pod oczami. Ale czy wiesz co jest ich przyczyną? Tylko z pomocą tej wiedzy walka okaże się skuteczna, ponieważ pozwoli na wybranie odpowiedniego zabiegu na worki pod oczami.
Przyczyny opuchlizny
Najczęściej słyszymy, że przyczyną worków pod oczami jest niewłaściwy tryb życia: zbyt mało snu i stosowanie używek. I rzeczywiście tak bywa, ale w sporadycznych przypadkach. W takim wypadku wystarczy tylko zmienić tryb życia na bardziej higieniczny i problem zostanie rozwiązany. Niestety rzadko jest tak łatwo.
Worki pod oczami mogą być bowiem spowodowane naturalnymi procesami starzenia. Wraz z wiekiem skóra traci na elastyczności, a mięśnie stają się słabsze. Tak wokół oczu tworzy się luźna skóra, która opadając później może zostać wypełniona przez tłuszczyk przesuwający się z oczodołów właśnie pod oczy. Dlaczego zatem nie każda z Pań posiada worki pod oczami? Ich występowanie jest zależne od czynników genetycznych. Jeżeli w naszej rodzinie opuchlizna oczu występuje często, to możemy być pewne, że dotknie i nas. A jak wiadomo – z przyczynami genetycznymi niewiele możemy zrobić. Na pewno z workami pod oczami nie poradzą sobie żadne kremy czy sposoby domowe. Ale opuchliznę można wyeliminować dzięki specjalistyczny zabiegom kosmetycznym i dodajmy – bez ingerencji skalpela.
Zanim jednak poddamy się jakimkolwiek zabiegom warto udać się do lekarza lub umówić na konsultację właśnie w klinice. Worki pod oczami mogą być skutkiem wielu poważnych zaburzeń organizmu: niedoboru żelaza i witamin, anemii, alergii, problemów kardiologicznych czy nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krążenia i nerek. Kiedy nasz układ krwionośny nie działa w sposób prawidłowy, to do tkanek nie dochodzi wystarczająco dużo tlenu, a w naczyniach limfatycznych zalegają toksyny. I skutkuje to opuchlizną. Natomiast, gdy mamy problem z nerkami, to woda, która powinna być wydala z organizmu, ciągle się w nim gromadzi i to powoduje puchnięcie nie tylko powiek. To już nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny. A jeżeli wiemy, dlaczego zmagamy się z workami pod oczami, to możemy przystąpić do ich zniwelowania. Warto podkreślić, że zabiegi kosmetyczne podchodzą do problemu kompleksowo, dlatego też przynoszą tak dobre efekty.
Zabieg witaminowy z mezoterapią
Mezoterapia jest zabiegiem już długo wykorzystywanym do walki z workami pod oczami. Mikronakłucia pobudzają przepływ krwi i dzięki temu tkanki są dotleniane, a toksyny usuwane. A ponieważ są to rany, chociaż w skali mikro, to organizm przystępuje do ich regeneracji: produkuje więcej kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu nasza skóra odzyskuje jędrność. Ponadto wprowadzone koktajle odżywiają skórę wokół oczu i zawierają składniki dobrane pod kątem przyczyny powstawania worków pod oczami. Jeżeli problem leży w zalegającym tłuszczu, to składniki aktywne będą pobudzały jego spalanie. Jeżeli brakuje nam witamin, to właśnie głównie z nich będzie składał się koktajl. A jeżeli problemem jest krążenie krwi i limfy, to substancje aktywne polepszą pracę naczyń.
Ale proponujemy Paniom coś więcej niż mezoterapię – autorski zabieg witaminowy. Jest to kombinacja technik odmładzająco-odżywiających i składa się z czterech elementów. Najpierw stosujemy peeling z kwasu glikolowego, który oczyszcza i dogłębnie nawilża skórę. Teraz następuje część główna zabiegu, czyli mezoterapia z wykorzystaniem specjalnie dobranych koktajli witaminowych. Koktajle te dobieramy indywidualnie i oprócz witamin zawierają one te substancje, które pozwalają na rozprawienie się z workami pod oczami. Aby złagodzić malutkie nakłucia i ukoić skórę stosujemy terapię światłem czerwonym. I teraz w pełni zrelaksowane możemy przystąpić do ostatniego etapu – masażu limfatycznego. Delikatne ruchy masażysty mają ogromne znaczenie na powodzenie całości zabiegu, bowiem w czasie masażu intensywnie pobudzane jest krążenie. A to, jak wiemy, działa zbawiennie na opuchliznę – przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii i toksyn. W autorskim zabiegu witaminowym problem worków pod oczami traktujemy kompleksowo i jest to tajemnica naszego sukcesu.
Autorskie zabiegi Termoliftingu RF
Dla tych wszystkich Pań, które boją się zastrzyków, ale chcą odzyskać piękną oprawę oczu, polecamy autorski zabieg Termoliftingu RF skóry okolic oczu wraz z zabiegiem kojącym: masażem kriogenicznym i biologicznie aktywną maską algową. Ten autorski zabieg obejmuje Ragiage okolic oczu wykonywany amerykańskim urządzeniem, które posiada certyfikację medyczną. Termolifting polega na pogrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych emitowanych przez specjalną głowicę urządzenia Radiolase. Głowica przesuwana jest koliście po skórze okolic oczy do momentu osiągnięcia odpowiedniej temperatury, która podgrzewa włókna kolagenowe skóry właściwej powodując ich skrócenie. Efektem zabiegu jest totalna odnowa skóry, jej pogrubienie, ujędrnienie i zminimalizowanie zmarszczek grawitacyjnych w okolicy oczu.
Kolejnym etapem jest masaż kolbami kriogenicznymi, który powstał we francuskim laboratorium Algotherm jako masaż znoszący opuchliznę, poprawiający krążenie krwi i uszczelniający naczynia krwionośne. Jego efektem jest zlikwidowanie obrzęków i cieni w okolicach oczu, a także głęboki relaks. Ochłodzone, szklane kolby wypełnione morską, błękitną wodą, przesuwa się odpowiednio także po powiekach co co daje niesamowite wrażenie przebywania w krystalicznie czystej, lazurowej wodzie!
A na koniec – okład z mikronizowanych alg Laminaria ze sproszkowanym ryżem i pestkami moreli. Jest to specjalistyczna maska z czystych chemicznie alg, które pozbawione są – w przeciwieństwie do pozostałych – dodatków mączki, sztucznych zagęstników i substancji zapachowych. Maska wspomaga regenerację komórek poprzez dostarczenie im niezbędnych witamin – daje wysoce korzystne rezultaty w zabiegach przeciwzmarszczkowych.
Domowe sposoby
A co w sytuacji, gdy zarwałyśmy noc, pozwoliłyśmy sobie na szaleństwo i rano z przerażeniem patrzymy w lustro? Tutaj na pewno pomogą nam tzw. domowe sposoby. Przede wszystkim należy się wyspać. Jeśli jednak przysłowiowe mleko się rozlało, powinnyśmy zrobić jakiś chłodny okład na oczy. Możemy wykorzystać schłodzoną w lodówce maskę żelową albo wykonać kompres, np. z wykorzystaniem ziół: pokrzywy, babki lancetowej czy arniki. Na opuchnięte oczy możemy też położyć zimne plastry ogórka lub ziemniaka. Ale najlepsze efekty przyniesie maska na okolicę oczu Algotherm. W jej składzie odnajdziemy czerwone algi, które głęboko nawilżają, koncentrat wodny z chabru zmniejszający przekrwienie i poprawiający mikrokrążenie oraz substancje działające kojąco i chłodząco. Możemy również przykładać lód do oczu i zapomnijmy tego dnia o soli, ponieważ zatrzymuje ona wodę w organizmie. Efekty jednodniowego wyskoku powinny szybko zniknąć, a my znowu będziemy zachwycać spojrzeniem.