Nasza skóra, zwłaszcza twarzy, wymaga po zimie odpowiedniej regeneracji. Mróz, zimny wiatr i przebywanie w pomieszczeniach o suchym powietrzu powodują, że skóra jest pozbawiona blasku, przesuszona i często podrażniona.
Regenerację powinnyśmy zacząć od odpowiedniego oczyszczenia skóry, złuszczenia martwego naskórka, a następnie nawilżenia i wzbogacenia o witaminy, dzięki czemu na nowo uzyska zdrowy wygląd. Możemy zastosować mikrodermabrazję lub zabiegi oczyszczająco-rewitalizujące z wykorzystaniem maski rozpulchniającej i użyciem wapozonu. Najlepsze efekty osiągniemy poprzez specjalnie opracowane zabiegi, które pozbawią skórę ziemistego odcienia, głęboko nawilżą, ujędrnią oraz rozświetlą.
Jednym z nich jest autorski zabieg witaminowy opracowany przez Dr Elisabeth Dancey. Zabieg głębokiego nawilżenia i ujędrnienia skóry twarzy jest zespołem technik odmładzająco-nawilżających. Zabieg witaminowy i głębokiego nawilżenia to zabiegi przeprowadzane identycznie ale na różnych preparatach do mezoterapii – witaminy dla skóry młodszej, mniej zniszczonej, głębokie nawilżenie dla skóry bardziej zniszczonej, która potrzebuje silniejszego „kopa”. Te same zabiegi z powodzeniem wykonywane są też na szyi, dekolcie, biuście. Rozpoczynamy go oczywiście od zmycia makijażu, po czym następuje peeling z kwasu glikolowego lub innego np. migdałowego – dobierany do rodzaju cery i problemu. W trakcie peelingu usuwana jest martwa warstwa naskórka, przez co nie tylko odsłaniamy świeżą warstwę skóry, ale również pobudzamy ją do lepszej regeneracji.
A dlaczego kwas glikolowy? Ten związek chemiczny, naturalnie występujący w trzcinie cukrowej, należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych i charakteryzuje się najmniejszą masą cząsteczkową wśród owej grupy, przez co bardzo łatwo przenika do skóry właściwej. Peeling kwasem glikolowym likwiduje przebarwienia, redukuje zmarszczki, wygładza skórę, poprawia jej koloryt, bardzo dobrze nawilża i co najważniejsze – stymuluje fibroblasty, które zwiększają syntezę kolagenu i elastyny, a zatem białek odpowiadających za jędrność naszej skóry i jej młody wygląd.
Ale aby regeneracja skóry była jeszcze bardziej spektakularna, nie poprzestajemy jedynie na peelingu.
Kolejnym krokiem jest mezoterapia z wykorzystaniem preparatu na bazie kwasu hialuronowego. W trakcie maleńkich nakłuć wprowadzana jest odpowiednia dawka tej substancji. Mezoterapia nie jest zabiegiem bolesnym, właściwie jej nie czujemy. A o zaletach kwasu hialuronowego przekonały się miliony kobiet z całego świata. Wystarczy powiedzieć, że kwas hialuronowy występuje we wszystkich organizmach żywych i odpowiedzialny jest za wiązanie wody w naskórku, a jego jedna cząsteczka może związać aż około 250 cząsteczek wody. Opatentowana technologia stabilizacji kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego pozwoliła na stworzenie gamy preparatów, które nie tylko są bezpieczne i biokompatybilne, ale również dzięki nim uzyskujemy trwalsze rezultaty.
Mezoterapia wykorzystująca kwas hialuronowy, wspaniale nawilża skórę, ujędrnia i pobudza procesy odnowy komórkowej. Po mezoterapii następuje terapia światłem czerwonym działająca relaksująco i kojąco na skórę. A cały zabieg zakończony zostaje nałożeniem chłodzącej maski, która niweluje maleńkie ślady po wkłuciach igły oraz masażem twarzy na olejku arganowym.
Jeżeli nasza skóra potrzebuje nie tylko nawilżenia i ujędrnienia, ale również odżywienia możemy zdecydować się na dosyć podobny zabieg, ale z wykorzystaniem preparatu nasyconego witaminami, minerałami, aminokwasami oraz oczywiście kwasem hialuronowym. Niezmiernie ważna jest jednak kompleksowość owych zabiegów, ponieważ w przypadku zmęczonej zimą skóry sam krem czy peeling nie wystarczy do przywrócenia jej blasku i ożywienia.
Świetne efekty dają również zabiegi z wykorzystaniem preparatów czerpiących składniki odżywcze z morza. Specjalistyczne zabiegi ALGOTHERM bazują na naturalnych składnikach aktywnych pochodzenia morskiego, m.in. wody morskiej, alg czy wody spirulinowej, a jest to o tyle ważne, że skład owych substancji jest bardzo podobny do składu osocza naszej krwi. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na zabieg nawilżający skórę, ujędrniający, pobudzający odnowę komórek i rozświetlający czy rozjaśniający skórę. Oczywiście na zabieg nie składa się tylko użycie odpowiedniego preparatu. Najczęściej połączony jest z różnego typu masażami relaksacyjnymi, nałożeniem kojącej maski z alg, bywa poprzedzony peelingiem, mikrodermabrazją. Wybór odpowiednich technik zależy od stanu naszej skóry.
Musimy pamiętać, że skóra, która przez kilka miesięcy była narażona na niesprzyjające jej warunki atmosferyczne sama nie powróci do olśniewającego wyglądu. Zaletą kompleksowych zabiegów odżywiających jest to, że najpierw odpowiednio przygotowana skóra, wchłania w swoją głęboką warstwę składniki odżywcze. A to właśnie od odpowiedniego nawilżenia, pobudzonej produkcji kolagenu oraz elastyny zależy, czy nasza twarz będzie wyglądała zdrowo i młodo. Wiosenną przemianę warto zacząć od skóry nie tylko po to, aby ją zregenerować, ale również przygotować na słoneczne miesiące roku.