Trądzik i zmiany zapalne skóry to bardzo częsty problem w kosmetologii i dermatologii estetycznej. Współczesna wiedza pozwala nam odkrywać wciąż nowe przyczyny tychże schorzeń, a także znajdować coraz skuteczniejsze terapie.
Wiemy już jak bardzo dieta wpływa na kondycję skóry trądzikowej, wiemy jak nawet drobne zaburzenia hormonalne odbijają się piętnem na naszej skórze, wiemy też jak stres zaognia stany zapalne, ale większość z nas oczekuje wręcz natychmiastowego efektu po podjęciu leczenia, którego niestety nie można osiągnąć poprzez samą zmianę codziennych przyzwyczajeń. Znalazłyśmy więc zabieg leczniczy i serię kosmetyków leczniczo-pielęgnacyjnych, przynoszące rewelacyjne rezultaty – Azelac Peel. Dzięki temu leczenie trądziku różowatego i pospolitego jest nieagresywne i może być przeprowadzane bez względu na porę roku.
Kwas azelainowy wykazuje wielokierunkowe i niezwykle skuteczne działanie na trudne do wyleczenia schorzenia skóry. Znalazł zastosowanie w leczeniu problemów skóry trądzikowej, atopowej, z przebarwieniami, skóry skłonnej do powstawania rumienia, trądziku różowatego, łuszczycowej oraz ze skłonnością do zapalenia mieszków włosowych.
Co to jest kwas azelainowy?
Kwas azelainowy to substancja występująca w naturze pod postacią kwasu dikarboksylowego. Powstaje w organizmie w procesie utleniania wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które są głównym budulcem fosfolipidów błon komórkowych. Naturalnymi rezerwuarami kwasu azelainowego są ziarna zbóż.
Jak powstał zabieg przeciwtrądzikowy z kwasem azelainowym?
Twórcą pilingu kwasem azelainowym jest Doktor Gabriel Serrano Sanmiguel . Jest on praktykującym lekarzem specjalizującym się w dermatologii estetycznej i biochemikiem-pasjonatom, który na co dzień poszukuje nowych rozwiązań i skutecznych sposobów leczenia pacjentów. Stosuje więc własne mieszanki chemiczne – co gwarantuje sprawdzoną, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo pilingów. Jednym z najnowszych jego odkryć jest Azelac Peel – preparat umożliwiający leczenie trądziku różowatego i pospolitego.
Jak działa Azelac Peel?
Kwas azelainowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno w stosunku do bakterii tlenowych, jak i beztlenowych. Nie powoduje wystąpienia oporności bakterii nawet przy długotrwałym stosowaniu, co jest dużym problemem podczas stosowania tradycyjnej antybiotykoterapii w leczeniu trądziku różowatego i pospolitego.
Omawiana substancja przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na wolne aldehydy, kwasy tłuszczowe i ketony, które drażniąc skórę i nasilają zmiany trądzikowe. Trzeba przypomnieć, że właśnie ten czynnik – czyli zmiana składu chemicznego łoju, obecnego na powierzchni naszej skóry, to jedna z głównych przyczyn zablokowywania się porów skóry i powstawania stanów zapalnych. Kwas azelainowy zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez zmniejszenie keratynizacji mieszków włosowych. Zapobiega także powstawaniu przebarwień hamując enzym zwany tyrozynazą – kluczowy substrat tworzenia barwnika – melaniny.
Dla kogo polecane są zabiegi z kwasem azelainowym?
Leczenie trądziku różowatego, zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego kwasem azelainowym przynosi bardzo dobre rezultaty i jest szczególnie polecane osobom z tymi problemami skórnymi. Azelac Peel nie działa drażniąco na naczynia krwionośne – jest więc bezpieczny dla skóry naczyniowej. Zauważalne rezultaty daje także w leczeniu przebarwień po trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym, kosmetycznym, a także po opryszczce i po oparzeniach słonecznych. Rozświetla skórę, zmniejsza niedoskonałości a przede wszystkim przyspiesza leczenie trądziku.
Zabieg może być przeprowadzany przez cały rok. Ilość potrzebnych zabiegów to od 4-6, które przeprowadza się w dwutygodniowych odstępach. To zabiegi całkowicie bezpieczne, nieagresywne, nie dające efektów ubocznych, gwarantujące trwałe rezultaty leczenia.
Efekty terapii widoczne są po 3-12 miesiącach systematycznego stosowania serii – także kosmetyków do pielęgnacji domowej.
Wskazania:
• leczenie trądziku pospolitego
• leczenie trądziku różowatego
• leczenie łuszczycy
• leczenie zapalenia mieszków włosowych (foliculitis)
• usuwanie przebarwień pozapalnych i posłonecznych
Po zastosowaniu kwasu azelainowego może opcjonalnie pojawić się rumień, świąd, chwilowe pieczenie, a także złuszczanie naskórka. W celu podtrzymania efektu zaleca się stosowanie preparatów do pielęgnacji domowej zawierających kwas azelenainowy oraz składniki silnie i skutecznie łagodzące skórę.